ÖVRIGT / Speglar / Spegel 12771442
*
nr 1277 1442
Spegel
Sent 1800-tal, Bemålad, 176x72 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
700 kr
Sista tid för bud online:
måndag 30 september 2019
kl 20:37:12
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/9 20:06:28
1
250 kr
28/9 09:17:17
2
150 kr
28/9 09:17:17
1
200 kr (Budbetjänt)
28/9 16:00:47
2
600 kr
29/9 00:27:27
1
350 kr
29/9 00:27:27
2
400 kr (Budbetjänt)
29/9 23:16:53
1
450 kr
29/9 23:16:53
2
500 kr (Budbetjänt)
29/9 23:17:10
1
600 kr
29/9 23:17:10
2
600 kr (Budbetjänt)
30/9 16:29:42
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27
-
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29
-
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45
-
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17
-
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1277 1442
Spegel
Sent 1800-tal, Bemålad, 176x72 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 700 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 30 september 2019 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/9 20:06:28 | 1 | 250 kr |
28/9 09:17:17 | 2 | 150 kr |
28/9 09:17:17 | 1 | 200 kr (Budbetjänt) |
28/9 16:00:47 | 2 | 600 kr |
29/9 00:27:27 | 1 | 350 kr |
29/9 00:27:27 | 2 | 400 kr (Budbetjänt) |
29/9 23:16:53 | 1 | 450 kr |
29/9 23:16:53 | 2 | 500 kr (Budbetjänt) |
29/9 23:17:10 | 1 | 600 kr |
29/9 23:17:10 | 2 | 600 kr (Budbetjänt) |
30/9 16:29:42 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: sekelskifte sent 1800-tal spegel speglar
-
3456 Spegel
+ konsol, 1800-tal. Höjd: 173+ 66
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:27 -
3337 Spegel
+ väggbord. Höjd: 60+ 145 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:29 -
3051 Spegel
128x80, nutida
Aktuellt bud: 600 kr
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:06
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:45 -
3355 Spegel
140x65 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 19:17 -
3412 Spegel
1800-talets slut, 133x61 cm
Auktionen avslutas
idag
3 juni kl 20:23